Kredi Alarak Ev Sahibi Olmak İçin Öncelikle Faizi Araştırmalıyız

Faizli kredinin zararları, günlük hayatımızda, aile faciaları ile ortaya çıkıyor. Kredi kapılarının sonuna kadar açık olmasının nedeni, israfçı insanların ödeyemeyecekleri alış-verişleri yapmasını sağlamak içindir. Sonunda büyük olasılıkla elinde ne varsa kaybetmektedir. Banka kredisi çekenler 100 liralık evi 200 liraya alarak, bir ömür boyu taksit ödemektedir. Bu ödemeler gecikince faizler katlanıyor. Ödeyemeyince ise banka evinizi elinizden alıyor. Aslında banka paranızı ödemenizi istemez. Bunu herkes bilir. Bunun sebebi, banka ödeme yapamadığınız zaman paralarınıza ve evinize el koymak ister.

birevim-reklam

Bu Tefeci Anlayışa Karşılık Faizsiz Sistemler Tercih Ediliyor

Faizsiz sistemle çalışan bankalar, günümüz ev sahibi olma ihtiyacı için yeni sistemler üretmektedir. Bu sistemlerin faizsiz olduğunu anlamanın yolu, faizin ne olduğunu neden sakıncalı olduğunu anlamaktan geçer. Ev parası kadar faiz ödeten bu bankalar, günümüz anlayışına göre oldukça sert yaptırımları vardır.

Faizsiz Çalışan Kurumlar

Faizsiz çalışan kurumlar ucuz konut projeleri çalışmalarına imza atmaktadır. 100 liralık evden 20 lira gibi bir hizmet bedeli almaktadırlar. Daha sonra ister peşinatsız ister senetle evinizin bedelini ödemeye başlıyorsunuz. Bu kurumlar faizsiz konut projeleri çalışmaları ile çalışmaktadır. Bazı kurumlarda kar payı ile çalışmaktadır.

İmece usulü ile çalışan ve en uygun konut projeleri sunan şirketlerde hizmet vermektedir. Karlı bir ev alım işlemi için, faizsiz sistemler araştırılmalıdır. Bu sistemlerin tespit edilmesi için faizin ne olduğunu bilmek en iyi yöntemdir. Faizde para belli bir kar oranı ile verilir. Yani 100 lira borç para 125 lira olarak net bir şekilde alınırsa, o faiz oluyor. Kar ve zararın olduğu alışveriş ticarettir. Ancak aracılık hizmeti ücreti olarak alınırken, faize kaçılmamaktadır.

En İyi Ev Alım Şekli Ne Olabilir?

Aslında en iyi ev alım şekli peşindir, ancak çoğunluğun buna gücü yetmiyor. Parası olan peşin alır, ancak çoğunluğun kirada olduğu ülkemizde, taksitli seçenek en iyi seçenek gibi duruyor. Faizsiz sistemle ev sahibi olmak isteyen bir kişi, faizsiz seçenekleri değerlendirmelidir. Bu değerlendirmeler, faizli alış-veriş durumundan sizi kurtaracaktır. Sözleşmelerin en iyi şekilde okunması ve şartların size uyup uymadığı, diğer önemli bir noktadır.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment