Konut Sektörü Hareketlendi

Emlak Konut’un başlattığı kampanya ile beraber konut sektöründe hareketlenme olmaya başladı. Kamu bankalarının konut kredisinde faiz indirimi yapması ile beraber; Emlak Konut da kredi tutarında %10 indirim, peşinatta %5 düşüş imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda ilk 2 yıl geri ödeme talep edilmemektedir. 15 yıla kadar sunulan vade ile beraber faiz imkanı da %0.79’a düşürülmüştür.

birevim

Hayallerini Erteleme Türkiye Kampanyası

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli; Hayallerini Erteleme Türkiye kampanyası ile beraber ev almak isteyen kişilerin hayallerinin çok da uzağında olmadıklarını vurgulamaktadır. Taksit ödemeye üçüncü yıl ile beraber başladıkları ve sadece %5 peşinat ödedikleri kampanyada, aynı zamanda %10 indirim ile ev sahibi olmak mümkün hale geliyor. Bu indirime bir örnek vermek gerekir ise; 500.000 TL değerindeki eve %10 indirim uygulanması ile beraber 450.000 TL’ye sahip olmak mümkün olmaktadır. Üstelik %5 oranında istenen peşinat sadece 22.500 TL’dir. İlk 3 yıl geri ödeme istenmiyor ve üçüncü yılın dolması ile beraber %15’lik ara ödeme yapılması gerekiyor. Bu da 67.500 TL’ye denk geliyor. Ardından kalan taksit ödemelerine devam ediliyor.

26 Projede Sınırlı Süre Geçerli Kampanya

Emlak Konut GYO’nun 26 projesi için geçerli olan bu kampanya, sınırlı bir süreliğine geçerlidir. Aynı zamanda İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Konya, Denizli ve Niğde’deki projeler kapsamında bu kampanyadan yararlanabilmek mümkündür.

Kamu bankaları 4 farklı finansman paketi sunmuşlardır. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan konut kredisi alarak 12 ay geri ödeme yapmama imkanını sağlayabilmektedirler. Aynı zamanda İstanbul, Ankara ve İzmir için 750.000 TL’ye kadar, diğer iller için ise 500.000 TL’ye kadar kredi alabilme imkanı bulunmaktadır.

6 Ay Ödemesiz Konut Kredisi

Konut kredisi çektikten sonra ilk 6 ay geri ödeme yapmamayı talep edenler; 300.000 TL’lik 180 ay vadeli konut kredisi için aylık 2.930 TL taksit ödemeye başlamalıdırlar. Toplamda geri ödeyecekleri tutar ise; 509.807 TL olmaktadır. Bu hesaplama sıfır konutlar içindir. Ancak ikinci el konutlar için uygulanacak faiz oranı %0.74 olduğu için aylık taksit tutarı 3.148 TL’ye ve toplam geri ödeme tutarı da 547.774 TL’ye ulaşmaktadır.

birevim

5 Comments

  • Konut sektörü son zamanlardaki en yüksek hacmini yaşadı ancak şu sıralar faizler tekrar yükseldiğinden hareket yok gibi

  • Konut sektörü gerçekten hareketlendi faiz düşürmekle ama faizler tekrar çok arttı

Leave a Comment

five × 5 =