Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar

Konut kredisi transferi yapan bankalar kişilere bir bankadan alınan kredinin kendilerine aktarılması ve daha sonrasında tüm borçların birleştirilmesi için fırsat vermektedir. Borçların birleştirilmesi kredi transferi için en temel kıstaslar arasında yer alıyor. Konut satın alırken kişilerin faiz tutarının en düşük olduğu süreç içerisinde kredi çekmeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca TL değerinin yükseliş eğiliminde olduğu süreçleri tercih etmek de karı artıracaktır.

birevim

Yeniden Yapılandırmanın Avantajları Nelerdir?

Faizsiz konut projeleri kapsamında umduğunu bulamayan kişilerin tek yolu bankalardan gerekli olan tutarı en düşük faiz ile almasıdır. Bu alınan tutarın ilerleyen süreçte yeniden yapılandırılması da mümkündür. Ödeme gücünüzün artması durumunda ve diğer bankalarda borçlarınızı tek bir çatı altında birleştirmek istemeniz durumunda kredi borçlarınızı taşımanız imkan verilmektedir.

  • Yapılandırılan krediler aracılığı ile ödediğiniz faiz tutarını minimum seviyeye çekme imkanını elde edebilirsiniz.
  • Kişilerin taksit adet sayısını da azaltma imkanları olacaktır.
  • Kredi aldıktan sonra diğer bankaların faiz oranlarını gözden geçirmelisiniz. Bu şekilde devam eden kredinizi düşük faizli tutar ile kapatma imkanını elde etmek mümkün olacaktır.
  • Bankaların sunmuş olduğu bu hususlar bazı denetimlere de tabi tutulmaktadır. Bankaların denetim kurullarının onaylanmaması durumunda isteğinize onay verilmeyecektir.

Faizsiz konut projeleri araştırılırken faizli kredi seçeneklerinin hangi koşullarda bankalar arası transfere tabi tutulduğu hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

TOKİ Kapsamında şansınızı Deneyin

Faiz olmaksızın konut satın almak ve adeta aylık kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler için en sevilen alternatiflerin başında TOKİ gelmektedir. TOKİ sayesinde sorunsuz bir biçimde konut satın alma ve ödeme adımlarını tamamlama fırsatını elde edeceksiniz. bu noktada TOKİ projelerine sadece kendi ikamet ettiğiniz il üzerinden katılmanız imkan verilmektedir.

Bu aşamada daha öncesinde ev sahibi olan kişilerin yeniden TOKİ projelerine başvurmasına da imkan tanınmayacaktır. TOKİ projeleri kapsamında kişilerin minimum ödeme tutarı ile 2+1 ya da 3+1 konutlara sahip olma imkanı olacaktır. Ödeme adımlarını düzenli olarak tamamlayarak konut sahibi olmak mümkün!

Finansman Kuruluşları Avantajlı Mıdır?

Faizsiz konut projeleri kapsamında incelemeler yapılırken finansman kuruluşlarına da bir göz atabilirsiniz. Finansman kuruluşlarında kişilerin tasarruf yaptıkları tutar üzerinden ev sahibi olmalarına imkan verilmektedir. Bu finansman kuruluşlarının sunmuş olduğu konut sahibi olma fırsatı, hem düşük bütçeli kişiler hem de faiz tutarı ile uğraşmak istemeyen bireyler için harika bir deneyim olacaktır.

Yapılan yasal düzenlemelerin hemen sonrasında finansman kuruluşlarına bazı hukuki zorunluluklar getirilmiştir. Bu zorunluluklar çerçevesinde kuruluşların sahip olmaları gereken en düşük ücret 100 milyon lira olarak belirlenmiştir. Bu tutarı yakalayamayan kuruluşların konut satın alım hizmeti vermesine imkan tanınmayacaktır. BDDK gerekli olan denetimleri prosedür bazında tamamlamaktadır. BDDK’nın bu firmalardan ek tedbirler talep etmesine de imkan verilmektedir.

birevim

Leave a Comment

1 + nine =