Kampanyaya Yoğun Başvuru

31

birevim

Düşük fazili ve indirimli projelerden yararlanmak isteyenler, kampanya detaylarını öğrenmek için Emlak Bank’ın internet sitesine başvurdular. Kampanyanın açıklanmasından itibaren Emlak Bank’ın internet sitesinin ziyaretçi sayısı 500.000’i aştı. 5 bin kişi telefonla bilgi aldı, 5 bin kişi ise form doldurdu. Satış ofisleri de tüm gün ziyaretçilerle doldu taştı. Kampanya hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için, vatandaşlar, telefonlarla gayrimenkul şirketlerini aradılar, satış ofislerini ziyaret ettiler.

‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ sloganını kullanan kampanyada 100.000 bin konut satışa çıkıyor. Yaklaşık 400 projede 10 yıl vadede 0,98 faiz oranı ile hareket eden kampanyaya vatandaşların ilgisi yoğun. Firmalar yüzde 10 peşinat indirimine ek olarak, liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim daha yaptılar. Döviz ya da altın bozdurarak, peşinat ödemek isteyenler için garanti verildi. Kur yükseldiği takdirde vatandaşın zararı da karşılanacak.

En Yoğun Talep: Emlak Konut GYO

33 projede, 12 bin konutla kampanyaya katılan Emlka Konut GYO, en çok talep alan şirketlerin başında geldi. Yoğunluk sebebi ile internet sitesi belirli bir süre hizmeet veremez duruma geldi. Emlak Konut GYO, yetkililerinden verilen bilgiye göre ilk 24 saatte 500 bin kişi internet sitesine girdi, 5 bin kişi telefonla aradı ve yine 5 bin kişi form doldurdu.

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, ilk yaşanan yoğunluğun satışı da beraberinde getirdiğini söyledi. Durbakayım, ‘Telefonda bekleme süreleri 25 dakikayı aştı. Satış ofislerimizde tarafik arttı. Sektörde yer yerinden oynadı diyebilriz. Hatta ilk gün Denizli’den 3 ev satışımız oldu. Şimdi bu ilginin kar topu gibi büyümesinin bekliyoruz. Bankalar ve kamu da desteklerse uzun süreli bir hareketlilik yaşanır’ şeklinde konuştu.

birevim

Leave a Comment

3 − 2 =