İstanbul’da Taksitle Ev Almak İsteyenler Dikkat?

İstanbul’da taksitli ev almak için tercih edilebilecek ilk yöntem inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firma ile anlaşmaktadır. Bu firmalar, belli bir peşinat karşılığında senetle ev satabilmektedir. Ancak bu seçeneklerin tamamında faiz uygulanmaktadır. Konut kredileri ise hem peşinat talep etmekte hem de yüksek faiz uygulamaktadır. İstanbul koşullarında ev fiyatlarının en az 300 bin TL’den başladığı düşünüldüğünde, kişinin konut kredisi ile ev sahibi olabilmesi için 500 bin TL’yi gözden çıkarması gerekmektedir.

birevim

Birevim taksitle ev alma sisteminde ise peşinat veya faiz ödenmesine gerek bulunmamaktadır. Bu sayede kişiler yalnızca evin gerçek değerini ödeyerek kira öder gibi ev alabilmektedir. Birevim firması, ev sahibi olmak isteyen kişiler için birden farklı yöntemler sunmaktadır. Bu yöntemler şu şekilde listelenebilmektedir:

  • Hızlı Model
  • Sabit Model
  • Esnek Model
  • Rahat Model

Birevim Hızlı Model Sistemi

Birevim hızlı model yöntemi ile faizsiz bir şekilde ev sahibi olunabilmektedir. Kişiler aylık taksit tutarını kendisi belirlemektedir. Hızlı model sisteminin en büyük avantajı, firmanın sunduğu kampanyalar ile taksitlerin bitmesini beklemeden ev sahibi olma imkanı tanımasıdır. Sistemde aynı miktarda taksiti ödeyecek kişiler bir gruba toplanmaktadır. Bu kişilerin her ay vermiş olduğu taksitler toplanarak bir kişi taksitle ev sahibi yapılmaktadır.

Birevim Sabit Model Sistemi

Birevim sabit model yöntemi ile taksitle ev almak için öncelikle kişinin satın alacağı konut belirlenmektedir. Kişi kendi belirlemiş olduğu aylık tutar kadar her ay birikim yapmaktadır. Konut değerinin yarısı kadar birikim yapıldığında ise Birevim firması geri kalan tutar için faizsiz kredi desteği vermektedir.

Birevim Esnek Model Sistemi

Birevim esnek model yöntemi ile ev sahibi olmak için de öncelikle konut belirlenmekte ve kişi konut değerinin yarısı kadar birikim yapmaktadır. Ancak bu yöntemde aylık taksit tutarı belirlemesi zorunluluğu bulunmamaktadır. Kişi her ay bütçesinin elverdiği miktarda ödeme yapmaktadır. Konutun yarı parasına ulaşıldığında ise firma tarafından faizsiz finans desteği sağlanmaktadır.  

Birevim Rahat Model Sistemi

Birevim rahat model yöntemi ile ev sahibi olmak isteyen katılımcı, finans tutarını kendisi belirlemektedir. Bu sayede kredi kullanılmadan birikim yapılarak taksitle ev sahibi olunmaktadır.  

birevim

5 Comments

  • Taksitle ev alabilmek gerçekten çok güzel, abim aldı bir kurum aracılığıyla taksit taksit ödüyor kira gibi 🙂

  • Kira öder gibi ev sahibi olabilmek düşüncesiyle bende böyle bir şey düşünüyorum 🙂

  • Artık sadece İstanbul’da değil bütün illerde ev alabilmek çok zorlaştı, bu tarz imkanlar büyük fırsat

Leave a Comment

twenty − eight =