Haziran Ayı Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum!

Yaz aylarının gelmesiyle beraber emlak sektörünün canlandığını söylemek mümkündür. Birçok insan, bilhassa yaz aylarında ev veya arsa satın almak ister. Bu doğrultuda, bankaların tüketicilere sunduğu konut kredilerine en çok başvurunun bu aylarda yapıldığını söylemek mümkündür. Bankaların konut kredisi faiz oranlarının 2019 yılının Mayıs ayının ilk haftalarında hızla yükselmesinin ardından Haziran ayıyla beraber dengelendiğinden net bir şekilde bahsedilebilir. Mayıs ayı içerisinde yaşanan seçim tekrarı başta olmak üzere uluslararası gerilimlerden dolayı doların dalgalı bir seyir izlediği net bir şekilde söylenebilir. Bu noktada, konut kredisi faiz oranlarının da dövizde yaşanan yükseliş, likiditiye erişimde yaşanan sıkılaşma ve piyasa risklerinin artmasından dolayı hızlı bir şekilde yükseldiğinden bahsedilebilir.

birevim

Ziraat Bankası Konut Kredisi

2019 yılı Haziran ayı güncel değerlerine bağlı olarak Ziraat Bankası konut kredisi aylık faiz oranı %1,55 olarak bilinmektedir. Bu noktada, 110 bin TL konut kredisi almayı düşünen ve geri ödemesini 120 ay boyunca yapmayı planlayan birisinin aylık geri ödeme taksidi; 2.024,72 TL olarak hesaplanmaktadır.

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank’ta birden çok konut kredisi seçeneği bulunmaktadır. Hesaplı Evim Konut Kredisi; Halkbank’ın sunduğu en avantajlı konut kredilerinin başında gelmektedir. Bu krediye göre, 500 bin TL’ye kadar konut kredilerinde aylık %1,65; 500 bin TL ile 1 milyon TL arasındaki kredilerde aylık %1,70; 1 milyon TL üzeri kredilerde ise aylık %1,80 faiz oranı uygulanmaktadır. Halkbank’ta 120 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Ancak, Halkbank’ta maaş müşterisi olup konut kredisi çekmek isteyenlere dışarıdan müşterilere göre daha uygun faiz oranları uygulanmaktadır.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası’nda da birden çok konut kredisi seçeneği bulunmaktadır. Ev Kredisi başlığı altında sunulan kredi türüne göre hayat sigortalı veya sigortasız kredi alma seçeneği vardır. 100 bin TL tutarında konut kredisi almak isteyen ve bu krediyi 60 ayda geri ödemeyi planlayan birisine güncel olarak aylık %1,72 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu bağlamda, örnekteki kişinin aylık geri ödeme tutarı; 2.685,12 TL olarak bilinmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank’ta SarıPanjur ev kredisi seçeneği bulunmaktadır. 100 bin TL konut kredisi almak isteyen ve bu krediyi altmış ay vadeli olarak geri ödemek isteyen birisine aylık %1,55 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu bağlamda, kişinin geri ödeyeceği taksit tutarı ise 2.572,10 TL olarak hesaplanmaktadır.

Denizbank Konut Kredisi

Denizbank Mortgage kredisi sayesinde uygun bir konut kredisi almak mümkün olmaktadır. 100 bin TL konut kredisi almak isteyen ve bu krediyi 60 ay vadeli olarak geri ödemek isteyen birine aylık %2,05 faiz oranı uygulanmaktadır.

ING Bank Konut Kredisi

ING Bank konut kredisi; aylık %1,99’dan başlayan faiz oranlarıyla ve 120 aya kadar uzanan vade seçeneğiyle tüketicilere sunulmaktadır. Buna ek olarak, vade seçeneğine göre faiz oranlarının değişmesi söz konusudur.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası’nda birçok konut kredisi seçeneği bulunmaktadır. Ara ödemeli, sabit faizli, artan taksitli, azalan taksitli, değişken faizli gibi ödeme seçenekleri bulunmaktadır. 100 bin TL tutarında konut kredisini 60 ay vadeli olarak geri ödemek isteyenlere aylık %2,03 faiz oranı uygulanmaktadır.

birevim

Leave a Comment

9 + 8 =