Günümüz Faizsiz Sistemler

Faizli kredi ile ev sahibi olanlar, büyük sıkıntılarla ev sahibi olmuşlardır. Ancak 500 liralık eve 1000 lira ödemişlerdir. Taksitlerin gecikmesi de faiz demekti. Ödeyememe durumunda banka eve el koymaktadır. Bu durumda güncel konut projeleri değerlendirilmelidir. Bize uygun konut projeleri, faizsiz olan konut projeleridir.

birevim

Bankaların Konut Projeleri

Bankaların konut projeleri, günümüzde faizli olarak bilinen konut projeleridir. Bu konut projeleri, faizli olup, ev fiyatının iki katı ödeme yaptırmaktadır. Ödeme koşulları, yaptırımları oldukça sert ve yanlı olan banka kredi sistemleri, günümüzde geçerliliğini yitirmeye başlamıştır. Bunun nedeni faizsiz sistemlerin çoğalmasıdır.

Faizsiz Sistemle Ev Almak Karlıdır

Faizsiz sistemle ev almak, günümüz şartlarında oldukça karlıdır. Bunun nedeni ise, faiz ödememenizdir. Faiz ödenmediği zaman ev daha karlı bir şekilde size gelecektir. Tabi peşin kadar karlı olmayabilirsiniz ancak faizli kredi seçeneklerinden oldukça büyük kara geçeceksiniz. Hizmet bedeli olarak alınan bedel 100 lirada 15-20 lira gibi bir bedel. Eve oturuyorsunuz ve ister senetle ister peşinatsız seçeneklerle evin kendi parasını ödemeye başlıyorsunuz. Ev fiyatları çıkarsa veya inerse ne olur? diye bir soru sorabilirsiniz. Ev fiyatları güncel olacaktır. Ödediğiniz tarihte ev kaç para ise vereceğiniz bedel o kadar olacaktır.

Kira artışı gibi bir şey ancak bir farkı var o da Türkiye Merkez Bankası verilerine göre güncel ev fiyatı belirlenmektedir. Bu seçenekler en uygun konut projeleri bakımından oldukça makul seçeneklerdir. Alım satım işleri günümüz şartlarında faizli seçeneklere bağlanmıştır. Bu durumda çok kişi mağdur olmuştur. Ancak makul borçlanma ile en iyi faizsiz ticaret seçenekleri oluşabilir. Özellikle ev alımında bir ömür boyu taksit ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu ödediğiniz faiz değil evin kendi parası olmalıdır. Faizsiz seçenekleri belirlemenin yolu, faizin ne olduğunu bilmekten geçer.

Toki Uygulamaları

Toki, yetimlere, dullara, yoksullara, engellilere ve emeklilere özel olarak faizsiz kredi sunmaktadır. Bu sınırlı ödeme koşulları ile faizsiz ev sahibi olunabilmektedir. Ancak bu küçük bir kesim için uygun olmaktadır. Diğer insanlar için kura çekimi söz konusu idi. Bu nedenle genel bir çözüm olmaktan çıktı. Toki ev fiyatları da diğer ev fiyatlarından aşağı kalır tarafı yok.

birevim

Leave a Comment

6 + eight =