Güncel Proje Bilgileri

Son birkaç yıldır ciddi anlamda atak yapan inşaat sektörü, insanlar için güvenilir bir alan olarak görüldüğünden ötürü bugün gayrimenkul alımlarında sayısız kişi projeden konut ya da ticari alan satın almayı tercih ediyor. Çünkü kişi Güncel Proje Bilgileri kapsamında detaylı araştırma yaptığı zaman satın alacağı konut veya ticari alan üzerinden ne denli avantaj sağlayabileceğini net olarak görüyor. Ülkedeki kentsel dönüşümün gerçekleşmesiyle birlikte bireylerin şehir merkezinden konut satın alabilmelerinin en ekonomik çözüm yolu olan proje konut ve ticari alan satın almak, sunulan projelere olan talepleri de artırmış durumdadır.

birevim

Güncel Proje Bilgileri Nedir?

Konut araştırması yapan bireylerin sürekli olarak karşısına çıkan güncel proje bilgisi, adından da anlaşılacağı gibi ülke genelinde yapılan konut ve ticari alanları göstermektedir. Yani Güncel Proje Bilgisi Nedir? Diye sorduğunuzda, yapılması planlanan gayrimenkule ait tüm detayları öğrenebildiğiniz bir terimdir diyebiliriz. Dolayısıyla gayrimenkul yatırımı yapmadan evvel mutlak suretle proje detaylarını incelemeniz gerekir. Satın almayı düşündüğünüz konut ya da ticari alanın m²’si, fiyatı, proje teslim tarihi, daire tipi ve projenin yüzde kaçının satılacağı gibi önemli hususlara Proje Bilgisi sayesinde ulaşabilirsiniz. Bu aşamada ülke genelinde yapılması planlanan tüm projelere sitemiz aracılığı ile ulaşabilir, en doğru bilgiler dahilinde avantajlı yatırımlara imza atabilirsiniz.

Projeden Konut/Ticari Alan Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hemen herkesin bildiği üzere projeden gayrimenkul almak, biten bir gayrimenkule kıyasla özellikle fiyat açısından çok daha avantaj içermektedir. Takdir edersiniz ki, bugün herhangi bir bankanın konut kredisine başvurduğunuzda ciddi faiz oranları ile karşılaşmaktasınız. Ancak güncel konut projeleri kapsamında gayrimenkul satın aldığınızda Projeyi yöneten firma sizlere bütçenize uygun alternatifler sunarak ödeme kolaylığı tanıyacaktır. Fakat projeden gayrimenkul satın almanın da çeşitli olumsuzlukları vardır. Yani Projeden Konut Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar, ileri dönemde sizleri ciddi mağduriyete karşı koruyacak konuları içerdiğinden, gayrimenkul satın almadan evvel aşağıda belirttiğimiz maddeler üzerinde durmanızı tavsiye ederiz.

 • Proje sahibi firmanın güvenirliğinden emin olmak gerekir.
 • Satın alacağınız dairenin birim fiyatını öğrenmeli ve sonrasında başka firmaların daire fiyatları ile kıyaslama yaparak menfaatinizi gözetmelisiniz.
 • Anlaşacağınız firmanın daha önce bitirdiği daireleri gezerek satın alacağınız daire hakkında fikir edinmelisiniz.
 • Proje sahibi firma Satış Vaadi Sözleşmesi tapuda imzalamalı ve noterden tasdik edilmelidir. Ayrıca sözleşmede kullanılacak malzemeden projenin teslim tarihine kadar tüm teknik detayların yer alıp almadığı incelenmelidir.

Bu gibi hususlara, ileride doğabilecek olumsuzluklara karşı mağdur olmamak adına dikkat edilmesi gerekir.

birevim

9 Comments

 • Projeden ev almak eskiden riskliydi ancak şu an maliyet açısından çok daha mantıklı bence

  • Merhaba Ayça Hanım,
   Projelerden ev almak maliyet olarak mantıklı olmakla beraber projelerden ev sahibi olmak getirisi olan bir yatırım aracıdır.

 • Parası olanların projeden ev almaları çok mantıklı bir seçenek.. Arkadaşım projeden aldı 2 tane ev, şu an evleri 3 katı fiyatına çıktı neredeyse.

  • Merhaba Bayram Bey,
   Özellikle projelerin ilk aşamalarında alım yapılması kar marjını arttırmaktadır.

 • Bir eve projeden girmek, kooperatiften almak gibi bir şey aslında. Aldıktan sonra değeri de artıyor, alırken de bir tık ucuza alıyorsunuz daha proje aşamasında olduğu için

 • Projeden ev almak çok mantıklı ancak büyük projelerde zaten fiyatlar belli bir rakam oluyor, mahallelerde yapılan projelerde de artık müteahhite ne kadar güvenirseniz o zaman alabiliyorsunuz

 • Projeleri her zaman sitesinden takip edip, güncel bilgileri öğrenmek çok önemli 🙂

Leave a Comment

17 + 16 =