Gayrimenkul Sektöründe Dijital Sertifika Dönemi

Değişen teknolojiyle birlikte kullanıcıların hayatları da olumlu şekilde etkilenmektedir. Özellikle içinde bulunulan pandemi sürecinde teknolojik imkanlardan fazlasıyla yararlanılmaktadır. Kullanıcılar yapacakları birçok işlem için artık online işlemleri tercih etmektedir. Online işlemler hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlamaktadırlar. Sanal ortamda artık çok çeşitli işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcılar alışverişlerini, tapu işlemleri ve buna benzer işlemleri de online şekilde yapmaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra, artık internet üzerinden kullanıcılar çeşitli kurslara ve eğitimlere de katılabilmektedirler. Bu kurs ve eğitimler sonucunda kişiler kendilerini geliştirebilmektedirler. Kariyer ve iş fırsatı sunan kurslar ve eğitimler de bulunmaktadır. Kullanıcılar tercihlerine ve yönelmek istedikleri alanlarla ilgili seminerlere de başvurabilmektedirler. Online şekilde yürütülen bu kurslarla sertifika sahibi olunabilmektedir

birevim

Dijital Sertifika

Dijital sertifikalar, online şekilde yürütülen kursların bitiminde k3r4atılımcılara verilebilmektedir. Dijital sertifikanın birçok yararı bulunmaktadır. Gayrimenkul şirketi RE/MAX da online eğitime geçen firmalardan biridir. Özellikle COVID-19 virüsünün ortaya çıkması ve yarattığı yıkıcı etkiler sebebiyle firmalar online şekilde eğitim hizmeti vermeyi tercih etmektedirler. RE/MAX şirketi de eğitimlerini online platforma taşıdığını duyurmuştu. Kullanıcılar bu şekilde evlerinden çıkmadan rahatlıkla eğitim alabilmektedirler.  Dijital sertifikalar karşılıklı güven esasına dayalı olarak oluşturulur. Dijital sertifika veren firmaların güvenilir olması önemlidir. Aksi takdirde eğitim için harcanan tutar boşa gitmiş olabilmektedir. Fakat sektöründe öncü olan RE/MAX firmasının güvenilirliği kullanıcılar tarafından bilinmektedir.

Dijital Sertifikaların Güvenliği

Dijital sertifikalarda eğitim alınan kuruma güven duyulması önemlidir. Aksi halde kullanıcıların ödeme yaptıkları kart bilgileri kötü niyetli kimselerin ellerine geçebilmektedir. Bu gibi saldırgan fiillerden korunmak için güvenilir firmalardan eğitim alınmalıdır. Dijital sertifikalar ile paylaşılan kart bilgileri, ibraz edilen kişi olunup olmadığını da kontrol etmektedir. Dijital sertifikalar oluşturulurken, her kullanıcı için başka parolalar belirlenmektedir. Bu da dijital sertifikaların güvenliği açısından oldukça önemli bir durumdur. Kullanıcıların gerçek hayatta kullandıkları imzalar bile belli şartlarda taklit edilebilmektedir. Fakat dijital sertifikalarda böyle bir işlem yapılması mümkün olmamaktadır. RE/MAX şirketi de hem eğitim alan kullanıcıları korumak hem de kendi firmasını korumak için böyle bir yol tercih etmiştir. Fakat tek sebep bu değildir. Firmanın doğa ve çevre kirliliğinin azalmasına katkıda bulunmak için böyle bir yol izlediği de gözlemlenmektedir.

Dijital Sertifikalar ve Çevrecilik

Dijital sertifikalar online şekilde oluşturulmuş eğitim bitirme belgeleridir. Bu belgeler sanal olmadığı zamanlarda, her belge için kağıt harcanmaktadır. Bu da katılımcı sayısı fark etmeksizin doğaya zarar verme anlamına gelmektedir. RE/MAX şirketi de doğada yaratılan kirliliğe karşı böyle bir yol izlemeyi tercih etmiştir. Değişen ve sürekli gelişen teknolojinin doğaya yarar sağlaması gerekmektedir. Sürdürülebilirlik kavramı firmanın da temel prensibi haline gelmiştir. Bu sayede eğitim sonunda oluşturulan dijital sertifikalar ile doğaya zarar verilmemiş olunacaktır.

birevim

5 Comments

  • Gayrimenkulcülere bir dijital sertifika şarttı zaten, önüne gelen gayrimenkulcü oluyordu bunun bir nebze önüne geçilir.

  • Çok başarılı bir düşünce olmuş, sertifika gerekliydi bu olaya

  • Sertifikanın bizim ülkemizde çok bir ehemmiyeti yok gibi gözüksede bu tarz dijital sertifikalar sektöre yön verebilir

  • Dijital sertifika dönemi bu sektöre bir şeyler katacaktır diye düşünüyorum, başarılı bir adım olmuş

Leave a Comment

4 + 10 =