Faizsiz ve avantajlı konut projeleri

Ev satın alabilmek için birikim yapmak, günümüzde kullanılan son seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü birikimler ile ev satın alabilmek için, orta gelirli bir hanenin çok uzun yıllar boyunca birikim yapması gerekebilir. Aynı zamanda konut fiyatları da sürekli olarak artmakta ve dolayısı ile de biriken para, planlanan evi satın almaya yetmeyebilmektedir. Bu bağlamda kullanıcılar, son yıllarda kredi hizmetleri gibi hizmet seçenekleri ile ev satın alma yoluna gitmekte ve bu yol ile de taksitli bir şekilde ödeme yaparak ev sahibi olabilmektedirler. Ancak bankalar da konut kredileri dahilinde, 10 yıldan 20 yıla kadar vade yapabildikleri için çok yüksek faiz oranları ile konut kredisi vermektedir. Dolayısı ile de çekilen anapara ile geri ödenen miktar arasında çok büyük farklar olabiliyor.

birevim

Günümüzde faizsiz konut projeleri gibi yollar ile daha kolay ve daha avantajlı bir şekilde ev sahibi olabilir ve bu sayede de kendi evinize taşınabilirsiniz. Şimdi de bu seçeneklerin hangileri olduğu yönünde bilgi verebilir ve incelemeler yapabiliriz.

Konut projeleri yüklenicisi olan firmalar, birçok farklı banka ile ya da sabit bankalar ile anlaşarak kullanıcılarına taksitli bir şekilde ödeme seçeneği sunabilmektedir. Bu ödemelerin de faizsiz olarak sunulduğu yönünde bilgi verebiliriz. Yani firmalar, sadece kendi bünyesinde sundukları evler için bankalar üzerinden müşterilerine krediler sunmakta ve bankalardan tahsilat yaparak faizsiz geri ödemeleri de bankaya sağlayabilmektedirler. Bu yönden de sunulan kredilerin düşük vadeler ile sağlandığını söylemek mümkündür.

Yani 60 ay gibi kısa vade seçenekleri ile bahsetmiş olduğumuz ödeme seçeneğinden yararlanabilir ve bu sayede de ödemelerinizi tamamlayarak kendi evinize sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda vade sayısının az olması sebebi ile aylık ödenmesi gereken tutarlar da yüksek miktarlarda olabilmektedir. Bu bağlamda da söz etmiş olduğumuz ödeme planından yararlanabilmek için uyumlu ve gelir ile orantılı bir şekilde bir plan hazırlamanız ve bu yönde de ödemelerinizi tamamlamanızı tavsiye edebiliriz. Faizin alınmadığını ve bunun yanı sıra sadece temel dosya masrafları gibi ayrı ücretlerin alındığını da bu noktada belirtebiliriz.

birevim

Leave a Comment

six + ten =