Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olun

Konut projeleri insanlara daha konforlu ve bol seçenekli yaşam alanı sunmaktadır. Farklı fiyat politikalarına sahip olan projeler arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Genelde bu tür projelerde mortgage sistemi uygulanmaktadır. Bu sistemde belirli bir miktar ön ödeme yani peşinat yapıp, kalanını bankaya belli faiz oranlarını kabul ederek taksitlendirmiş oluyorsunuz. Bu oran yüzde otuz peşinat ve yüzde yetmişe kadara banka kredisi olarak geçer. Elbette peşinat yükseldikçe çekilen kredi miktarı düşer. Bu da daha az faiz ödemek anlamına gelir.

birevim

Faizsiz Bankalar

Dinen faizin günah sayılması nedeniyle, bazı insanlar inanışlarını baz alarak faize bulaşmak istemeyebilir. Böyle durumlarda katılım bankaları ile çalışan şirketleri tercih edebilir ya da direk peşin ödeme yapabilirsiniz. Yani konutların çeşitli esnek ödeme planları vardır. Faizsiz konut projeleri arasından seçim yapmak tamamen size bağlıdır. Faiz ödemeden ev sahibi olmak istiyorsanız, buna göre yatırımlarınızı ayarlayabilirsiniz. Katılım bankaları ile çalışmayan projeler olsa da, siz dışarıdan kendi bankanız ile işlem yapabilirsiniz. Bu konuda gerek bankalar gerekse projeler esnek davranmaktadır.

Proje Seçimi

Ucuz konut projeleri kente daha uzak olan yerlerde yapılmaktadır. Buralardan bütçenize uygun daireler bulabileceğiniz gibi yatırımlarınız için dükkanlar da satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve yatırımlarınıza göre alımlarınızı yapabilirsiniz. Peşinat ve banka kredisi şeklinde çalışan şirketler vardır. Bu şirketleri değerlendirebilirsiniz. Peşinatta taksit yapan ya da özel anlaşmalarına göre banka kredisine destek sağlayan kurumlar ihtiyaca cevap vererek; peşinatı daha az yapabilir, banka kredisini yasal şartlarda çekebilir ve şirkete ara ödemeler yapabilirsiniz. Genelde şirketler alımda bulunan kişilere esnek şartlar sunmaktadır. Siz de bu şartları değerlendirebilirsiniz.

Ev almak ciddi bir yatırımdır. Sadece oturmak için aldığınız evin dahi değer kazanması önemlidir. Bu nedenle bir projeye paranızı bağlarken kira çarpanlarına da bakmanız gerekir. Ayrıca faiz ödemesi yapacaksanız, evin kendini ne kadar zamanda kompanse edeceği de önem taşır. Bu yüzden bölgesel değerlendirmeler yapabilir ve alım işlemlerinizi buna göre ayarlayabilirsiniz. Seçtiğiniz projeler arasından sizin talebinizi karşılayacak olanları işaretleyebilir ve bunların arasından doğru seçimi yapabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

seventeen − 8 =