Evimin Değeri Ne Kadar Eder?

Yatırım yapmak veya başka bir amaç ile evini satmak isteyenler, evlerinin gerçek değerini merak etmektedirler. Gayrimenkul sektöründeki gelişim ile beraber gayrimenkullerini değerlendirmek isteyen kişi sayısı hızla artmaktadır ve bu noktada evin değerini doğru belirleyebilmek oldukça önemli olmaktadır. Birtep olarak evinin değerini belirlemek isteyenlere yardımcı olmaktayız.

birevim

Evimin Değeri Raporu Nedir?

Gayrimenkul sektöründeki değer artışları, gayrimenkul sahiplerini zaman zaman endişeye düşürebilmektedir. Gayrimenkullerinin ederinden çok daha düşük bir tutara kiralanması veya satılması riski kendilerini korkutmaktadır. Gayrimenkullerinin ederinden daha düşük bir tutar ile işletilmemesi için ise; değerleme firmaları imdat çağrılarına yetişmektedir. Değerleme firmaları ile fikir alışverişi yaparak, bir hata yapmamaya çalışmaktadırlar. Ancak değerleme firmaları her tip ev ile çalışmamaktadır. Yüksek metrekareye sahip olan mülkler ile ilgilendikleri için evinin değerini öğrenmek isteyenler için değerleme firmaları verimli bir çözüm olmamaktadır.

Birtep ailesi olarak evinin değerini öğrenmek isteyenlere verimli bir çözüm sunmaktayız. Evimin Değeri raporumuz ile beraber evinin, arsasının veya herhangi bir yapısının değerini öğrenmek isteyen bireylere bu fırsatı sunmaktayız. Sadece birkaç dakikalarını ayırmaları, evlerinin değerlerini öğrenebilmeleri için yeterli olmaktadır.

Evimin Değeri raporu ile bireylerin evlerinin değerini belirlerken yaşadıkları soru işaretlerini gidermeyi amaçlamaktayız. Evlerinin özelliklerini belirterek evlerinin gerçek değerini öğrenebilmelerini sağlamaktayız. Evlerinin satış fiyatlarının bölge ortalamasından daha düşük olması durumunda zarar edeceklerini ve yüksek olması halinde de satışın gecikeceğini bildiğimiz için evlerinin gerçek değerinde işlem görmesini sağlamaktayız.

Ev Değerinin Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Evlerin gerçek değerini hesaplayabilmek için kullanılan bir formül bulunmaktadır. Ancak bu formülü uygulayarak evin gerçek değerini bulabilmek oldukça zorlu olmaktadır. Hesaplama sonucu ile gerçek sonuç arasında uyuşmazlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple daha gerçekçi bir sonuç elde edebilmek adına evin değerini hesaplama formülünün kullanılmaması gerekmektedir.

Çok daha kolay ve pratik bir yöntem ile evinin değerini hesaplamak isteyenler için ise; Evimin Değeri raporumuzu sunmaktayız. Bu raporu kullanarak sadece birkaç dakika içerisinde evlerinin gerçek değerini hesaplayabilmeleri mümkün olmaktadır. Oldukça pratik bir kullanım sunan bir yöntemdir.

birevim

8 Comments

Leave a Comment

fourteen + five =