Ev Zaruri İhtiyaçtır

Evlerimiz ve barınaklarımız, bizim için zorunlu ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın günümüzde elde edilmesi en zor meselelerden biri haline gelmiştir. Bu meseleyi çözmek için bankalar krediler vermiştir. Yani ev almanız için size 100 lira verip taksitle 200 lira almışlardır.

birevim

Taksitler gecikince taksitlerde faizlenmekte ve bu miktar artmaktadır. En sonda evin parasını ödeyemediğiniz zaman eviniz ve ödediğiniz paraya banka el koymaktadır. Bu çok riskli bir iştir. Ticaret demiyorum, çünkü faiz başka ticaret başkadır. Ticarette karşı tarafa mal satılır, kar veya zarar edilir. Ama faizde mal satma olayı yoktur. Faizde malın parasının ödenmemesi bankanın istediği bir şeydir. Çünkü ödenen paralar ve ev bankaya geçebilir.

Bu Durumda Ne Yapmalıyız?

Bu durumda yapılacak şey, faizsiz bir sistemle ev sahibi olmaktır. Bu sistemin insanlar için faydası, fazladan faiz ödetmemesidir. İşe ticari bir boyut kazandırılmıştır. Bu kurumların yeni konut projeleri çalışmalarında kar payı, imece usulü gün yapma veya hizmet bedeli alma gibi uygulamalar vardır.

Birçok toplu konut projesi olan bu firmalar, sizin ev sahibi olmanız için çabalamaktadır. Hizmet bedeli alan kurum 100 liralık ev için 15-20 lira civarında hizmet bedeli almaktadır. Size evin ücretini ödemek kalıyor. Taksitleri siz belirleyebiliyorsunuz. Senetle ödeme sayesinde bankanın yolunu hiç tutmayabilirsiniz. Peşinatsız seçeneklerle de kolaylıklar sağlanmaktadır.

Faizsiz Projeleri Ve Ödemeleri Nasıl Ayırt Edebiliriz?

Faizsiz veya faizli projeyi ayırt etmenin yolu, ticaret ve faizi ayırmaktan geçer. Faiz, 100 liralık borcu net bir şekilde 150 lira ödemektir. Ticaret ise, bir malın bedeli konusunda anlaşma sağlayarak kazanç sağlamaktır. Ticarette kar ve zarar varken, faizde zarar yoktur. Faizde hizmet olmaz ancak ticarette alış-veriş ve hizmet söz konusudur. Bütün bu özelliklere baktığınız zaman Emlak konut projeleri dikkate alınmalıdır.

Faizsiz projeler günümüz şartlarında oldukça önemlidir. Faiz oranlarının artması ile birlikte, uygun konut projeleri daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Faizsiz konut projeleri ile günümüz şartlarında ev sahibi olmak oldukça kolaydır. Sadece aldığınız malın parasını ödemek istiyorsanız, en uygun faizsiz kredi seçeneklerini tercih etmelisiniz. Faizsiz ve huzurlu bir şekilde ev almak için, en iyi seçenekleri değerlendirmelisiniz.

birevim

Leave a Comment

two + seventeen =