Ev Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bir aile kurma sürecinde misiniz? Bu nedenle, bir eve ihtiyacınız var. Ve inanın bu doğru zaman!  Aslında, yıllarca süren krizden sonra, emlak piyasası eğimi tırmandırıyor: en son veriler, bankalardan gelen yeni yardımlar ve tarihi düşük oranlarda satışlarda bir toparlanmadan bahsediyor. Dolayısıyla, ev satın almak, kendinizi hayatınızda bulabileceğiniz ve sizi uzun yıllar meşgul edecek maddi açıdan en önemli adım olduğundan, ev satın almadan önce bilmeniz gerekenleri netleştirmek doğru olur. Ev alırken nelere dikkat etmeliyim?

birevim

  • Önceki sahibinin tüm kat mülkiyeti masraflarını ödediğini ve meclisin kısa vadede tadilat yapmaya karar vermediğini mutlaka kontrol etmelisiniz;
  • Mülkü satanın gerçek sahibi olduğunu ve bina suiistimali olmadığını kontrol edin;
  • Ayrıca bir yaşama belgesi olduğu ve satıcının satılık konutta ipotek kaydeden alacaklısı bulunmadığı.
  • Daha sonra, yasaya uygun bir elektrik sistemi olduğunu, enerji performans sertifikasının verildiğini ve son olarak,
  • En önemlisi, yeni evin kat mülkiyeti düzenlemesinde belirli faaliyetlerin yasaklanmadığını doğrulamalıdır,

Bir ev satın alırken neleri tespit edeceğimizi veya bileceğinizi kısaca görelim ve her şeyden önce bir mülkün karşılaması gereken temel gereklilikler nelerdir, böylece satın alma tam bir güvenlik içinde yapılabilir. Tabii ki, bir mülk seçiminin duygusal yönler veya seçiminizi etkileyebilecek diğer faktörler tarafından da belirlendiği göz ardı edilmemelidir. Doğru karışım duygularınızı dinlemektir, ancak ne yaptığınızın tam olarak farkında olarak hareket etmek iyidir. Bununla birlikte, alıcının geri alınamaz satın alma taahhüdünü ve mal sahibini satmayı belirten sözde “ön sözleşme” yi imzalamadan önce, ancak karşı tarafın bilgi ve iyi niyet yükümlülüklerini yerine getirmemesi veya ihlal etmesi durumunda feragat edilebilecek bir taahhüt, evin düzenli olduğundan emin olmak için neyi kontrol edeceğinizi anlamak çok önemlidir, öngörülemeyen masrafların olmadığı ve iyi bir iş için gerekli tüm garantilerin mevcut olduğu bir düzenleme

Ev Satın Alırken fazla faiz yükü altına girmenizi önermeyiz. Üstelik günümüzde bildiğiniz gibi faizsiz finansman şansı sunan şirketler var.  BU şirketler 30 yılı aşkın süredir kendilerini kanıtlamış durumdalar ve devletin sıkı kontrolü altındalar.

Giderler nasıl kaydedilir ve planlanır?

Son olarak, genellikle hayatın hayalinin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olabilecek bir miktar tasarruf etmenizi sağlayacak bazı küçük numaralara geçelim. Öncelikle, harcamalarınızı planlayın:  ipotek başvurusunda bulunmaya karar verseniz bile, bir kısmını nakit olarak ayarlamanız gerekecektir.   Aslında banka bugün en uygun durumlarda bile evin değerinin% 70-80’ini geçmeyen bir meblağ veriyor. Bu nedenle tüm geliri, özellikle de giderleri kontrol etmek önemlidir. Tüm harcamalar için aylık bir kota belirlemek ve sabit bütçeye bağlı kalmaya çalışmak faydalıdır.

Farklı alanların fiyatlarını karşılaştırarak evi nereden satın almak istediğinizi dikkatlice değerlendirmek önemlidir; ipotek ödemesinin ne kadara mal olacağını hesaplamak da önemlidir. Diğer bir tasarruf, yenilenecek dairelerin seçimi olabilir: Her durumda, maliyetler ve göreceli rahatlık hakkında oldukça kesin bir fikir edinmek için önce bazı hesaplamalar yapmak iyidir. İpotekle almak istemiyorsanız faizsiz ve peşinatsız finansman şirketleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Kaliteli bir yaşam standardı yakalamak ve geleceğinize yatırım yapmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Yeni bir ev almak istiyorsanız, güncel konut projeleri bünyesinde bulunan fırsatları değerlendirmeli ve mantıklı adımlarla hareket etmelisiniz. Satın alacağınız evin içsel ve dışsal özelliklerini bilmeli ve bu konuda titiz bir araştırma gerçekleştirmelisiniz. Emlak ve inşaat sektörü hakkında kazanacağınız her birikim, doğru tercihler vermenizi sağlayacaktır. Ülkemizde inşaat alanındaki gelişim, kaliteli ve ekonomik ölçülerde yapıları beraberinde getirmektedir. Emlak danışmanları ve gayrimenkul yatırımcıları, temel ölçüleriniz olmalı ve kaygılandığınız durumlarda sorularınızı dile getirmelisiniz. Önceliklerinizi belirlemeli ve bu yönde hareket etmelisiniz. Hangi konut projelerinin, ne gibi avantajları olduğunu bilmeli ve sağlam bir araştırmayla benzersiz yapılar satın almalısınız.

Çevresel Faktörler Önemlidir

Satın alacağınız evinizin çevresi, hem güvenilirlik, hem de yaşam kalitesi açısından önemli olacaktır. Bilinçsiz ve yanlış yapılan seçimler, maddi ve manevi kayıpları beraberinde getirecektir. Herhangi bir konut almadan önce, emlak ve inşaat sektöründeki uzman kişi ve firmalardan destek almalısınız. Önceliklerinizi belirlemeli ve bu yönde adımlar atarak sağlıklı bir yaşam kalitesine sahip olmalısınız. Ekonomik bütçenizle ılımlı bir yaklaşımda bulunmak istiyorsanız, ucuz konut projeleri kapsamında bulunan evleri incelemelisiniz. Yakalayacağınız her fırsat, geleceğinize yapacağınız eşsiz bir yatırım olacaktır. Maddi ölçülerdeki kazanımlarınızın, kişisel sağlığınız ve yaşamınız üzerinde de etkisi olacaktır. Mantıklı adımlar atmalı ve sizleri sıkıntıya sokabilecek durumlardan kaçınmalısınız. Konut ihtiyacınızı gidermek için, gayrimenkul yatırımlarını takip etmenizin de faydası olacaktır. Her konuda, sağlam kaynaklı bilgiler edinmeniz, eşsiz bir yaşam standardına sahip olmanızı beraberinde getirecektir.

Bütçenizi Kontrol Altına Almalısınız

Hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, tutarlı ve mantıksal adımlar atmalısınız. Konut ihtiyaçlarının birikim ve tecrübeli bir yaklaşım sonucunda, giderileceğini bilmenizi isteriz. Ekonomik bütçenizi kontrol altına almalı ve limitinizin ne olduğunun farkında olmalısınız. Maddi imkanlarınızın yetersiz olduğu durumlarda, banka ve birçok kurumun sunduğu faizsiz konut projeleri büyük bir fırsat olacaktır. Satın alacağınız evlerin bir yatırım örneği oluşturduğunu ve bu nedenle değerli bir kazanım elde etmeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz. Sağlıklı bir hayata sahip olmak istiyorsanız, satın alacağınız konutun özelliklerini bilmeli ve ekonomik bütçeniz döngünde adımlar atmalısınız. Yaratıcı ve titiz yaklaşımlarınızın büyük bir kazanım olacağından ve kusursuz bir konuta sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Gayrimenkul ve inşaat sektörünü irdelemeli ve size uygun gelen fırsatları değerlendirmelisiniz.

birevim

5 Comments

Leave a Comment

nine + fourteen =