Ev Sahibi Olmanın Yeni Yolu

Ev sahibi olmak için klasik ve istenmeyen yol banka faizi ile ev almaktır. Günümüz şartlarında oldukça önemli hale gelen konut sahibi olmak, konut projelerinin fiyatları bakımından da önem arz etmektedir. Faizsiz kredi ile ev sahibi olmak, günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Faiz oranlarının artması, inanç bakımından uygun olmaması, ev fiyatı kadar senelerce faiz ödenmesi, taksitlerin ödenmemesi durumunda taksitlere faiz eklenmesi, banka kredileri yerine alternatif çözümleri gündeme getirmiştir.

birevim-reklam

Alternatif Faizsiz Kredi Çözümleri

Alternatif faizsiz krediler, özel kurumlar ve faizsiz çalışan bankalar tarafından verilmektedir. Bu kurumlar en yeni konut projeleri ile kar payı alarak ev sahibi yapmaktadırlar. Konut projeleri fiyatları bakımından faizsiz kredi seçenekleri, özel kurumlar tarafından sunulmaktadır. Kar payı, hizmet bedeli ve imece usulü ile çalışan bu kurumlar, aradığınız faizsiz ev sahibi olma seçeneklerini sunmaktadır.

Toki Alternatifleri

Toki alternatifleri, günümüzde, daha çok vatan şehitleri, vatan gazileri, engelliler, emekliler ve yoksullar gibi ihtiyaç sahiplerine yöneliktir. Toki tarafından sunulan faizsiz olanaklar, bu kesimleri ilgilendirmektedir. Dışarıdan kura ile alan Toki, şehir dışında imar edilmektedir. Şehir dışında bulunan Toki evleri, diğer evlerden fiyat olarak pek fark etmemektedir. Faizsiz kredi seçenekleri, faizin ne olduğu anlaşılmadan ayırt edilemez. Bu nedenle öncelikle faizin ne olduğunu anlamak yerinde olacaktır. Faizin ne olduğunu anladıktan sonra, faizsiz ev projelerini ayırt edebilirsiniz. Aksi halde faizsiz ev sahibi olmanın ne demek olduğunu anlayamayız.

Faizsiz Sistemle Ev Sahibi Yapan Özel Kurumlar

Faizsiz sistemle ev sahibi yapan özel kurumlar, kar payı, hizmet bedeli ve imece usulü ile ev sahibi yapmaktadır. Hizmet bedeli ile ev sahibi yapan kurumlar, senetle, peşinatsız ve taksidi kendin belirle sistemleri ile ev sahibi yapmaktadır. Evi size sattıktan sonra, sizden hizmet bedeli olarak 100 lirada 15-20 lira almaktadır. Güncel ev fiyatları üzerinden ücretlendirme yapılarak, alıcı ve satıcı mağdur edilmemektedir. Bu faiz değil, malın değerinde satışı anlamına gelmektedir. Faiz ise, 100 lira borç verip 150 lira geri almaktır. Bu nedenle faizsiz krediler, ticaret kategorisinde oluşturulmalıdır. Ticarette kar zarar varken, faizde yoktur.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment

*

code

19 − 1 =