Ev Kredisi En Fazla Kaç Para Olur?

Ev, hayatımızda en çok sahibi olmak istediğimiz varlıklardan biridir. Bütün hayat hikâyemizde ev hayali vardır. Ailemizin temellerini, ocağımızın ateşini o temellerin çerçevelediği alanda inşa ederiz. Gelişen dünyada ev sahibi olmanın eskisi kadar kolay olmadığını görüyoruz. Ev sahibi olabilmek için yeterli parayı biriktirmenin hiç kolay olmadığını hepimiz biliyoruz.  Ve ev alabilmek için birçok yola başvuruyoruz. Bunların en önemlileri arasında önde gelen banka kredileridir.  Hayalimizi süsleyen eve sahip olmak için banka kredilerine başvurmamız elzemdir. İlk aklımıza gelen soru bir Ev Kredisi En Fazla Kaç Para Olur ki sorusudur. Çünkü biz her zaman en kötü denklemden yola çıkıp sınırlarımızı bilerek alım gücümüzü ölçeriz. Gelin bu imkânları birlikte değerlendirelim…

birevim

Ev Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Ev alırken öncelikle bütçemizin sınırlarını bilmek gerekiyor.
  • Alacağımız evin konumu ve fiyatı.
  • Kredi çekerken faiz oranlarına kesinlikle dikkat etmeliyiz.
  • Kredi çekerken enflasyon oranlarına bakmamız gerekiyor.
  • Ev almak için kredi çekerken uzun vadeli bir planlama yapmamız şart, anlık değişen enflasyona dönük ödeme planlamasında değişiklikler mutlaka olacaktır.

Ev kredisi en fazla kaç para olur?  Ev kredisi en az kaç para olur? Sorularını karşılaştırıp değerlendirmemiz gerekiyor.

Ev kredilerindeki değişik miktarlara da birlikte bakalım…

Ev Kredisi Miktarları

Tahmin ederiz ki alacağımız evin fiyatına göre çekeceğimiz kredinin geri ödeme taksitleri ne kadar düşük olursa ödeme takvimimiz o kadar uzar. Bu sebeple çekeceğimiz kredide yukarıda bahsettiğimiz gibi uzun soluklu olarak bakarsak daha sağlıklı olur. Ama kredinin taksitlerini ne kadar yüksek miktarlı taksitlere bölersek kredimizi o kadar çabuk bitirebiliriz. Ev kredisi en az kaç para ve kaç yıl geri ödemeli olur sorusu çok değişkendir. Bu bankalarla yapacağınız anlaşmalara, alacağınız evin fiyatına ve vereceğiniz peşinata göre değişir. Asıl aramamız gereken soru Ev

Kredisi En Fazla Kaç Para Olur?

Almak istediğimiz evin toplam fiyatının %75 oranında bankadan kredi çekebiliyoruz. Evin toplam fiyatının %25 peşin olarak ödememiz gerekiyor.

Örneğin; Alacağımız 400 bin liralık evin %25 100 bin lira peşin veriyoruz. Geri kalan %75 lika oran yani 300 bin liralık miktarını kredi çekebiliyoruz.

Böylelikle alacağımız evin fiyatına göre, çekeceğimiz kredilerde Ev Kredisi En Fazla Ne Kadar Olur sorusuna yanıt bulabiliriz.

birevim

Leave a Comment

five × two =