Ev Almanın Tam Zamanı

Kamu bankalarının konut kredisi faiz indirimleri, piyasanın hareketlenmesini sağlamakla beraber ev almak isteyenler için de ideal bir zaman denk gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en düşük konut kredisi faiz oranlarını uygulamaktadırlar. Sınıf konutlar için %0.64 ve ikinci el konutlar için de %0.74 oranında faiz uygulanmaktadır. 2 haziran ile beraber başvurular kabul edilmeye başlamaktadır.

birevim

Sıfır Konutlar İçin Alınan Konut Kredisinin Ödemeleri Nasıl Olmaktadır?

Yeni açıklanan rakamlar baz alındığında; sıfır konut almayı tercih eden bir birey, 100.000 TL konut kredisi alması ile beraber 15 yıla kadar vade seçeneğine sahip olmaktadır. 15 yıl vade ile beraber 171.184 TL ödeme yapmış olmaktadırlar.

İkinci El Konut Alımında İlk 12 Ay Ödeme Alınmayacak!

İkinci el konut alacak olan bireylerin konut kredisi almaları durumunda; ilk 12 ödeme yapmama imkanları bulunmaktadır. Aylık %0.74 faiz oranı ile 15 yıla kadar vade seçeneği verilmektedir. İlk 12 ay ödemesiz olmak üzere 15 yıl vade ile 100.000 TL ikinci el konut kredisi alanlar; toplamda 183.925 TL geri ödeme yapmış olmaktadırlar.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi alacak olanlar; İzmir, Ankara ve İstanbul bölgesinde olmaları durumunda 750.000 TL’ye, diğer bölgelerde olmaları halinde 500.000 TL’ye kadar kredi alabilmektedirler. Maksimum 12 aya kadar geri ödeme yapmama imkanları bulunmaktadır. BES, DASK, KASKO, eşya sigortası, klasik sivil yangın sigortası, Bankkart, KHM ürünleri içerisinden en az üçüne sahip olan veya başvuru yapacak olan kişiler indirimli konut kredisinden yararlanabilmektedirler. Her bireyin bir kere indirimli konut kredisinden yararlanma hakkı bulunmaktadır.

Halkbank Konut Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Düşük faiz oranı ile 15 yıla kadar vade seçeneği ile Halkbank’tan kredi alabilmek mümkündür. Halkbank’ın peşinat oranları %10’dan başlamaktadır ve oldukça düşüktür. Sıfır konut alımlarında %0.64 oranında faiz uygulamaktadır. Kredi üst limitini 750.000 TL ile sınırlandırmıştır. Ancak İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki şehirler için üst limit 500.000 TL olmaktadır.

Vakıfbank Konut Kredisi İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

Vakıfbank’tan kampanya kapsamında 12 aya kadar geri ödemesiz kredi alabilmek mümkündür. Hem sıfır hem de ikinci el konutlar için alınabilen bu kredi; Ankara, İzmir ve İstanbul şehirlerindeki konutlar için 750.000 TL, diğer iller için ise 500.000 TL üst limitlidir.

birevim

5 Comments

  • Günümüzde ev almak hem çok zor, hemde faizsiz ev sahibi olabilmenin tam fırsatı gerçekten

  • Ev sahibi olabilmek çok güzel, herkes için bir zaman vardır ancak şu sıralar faizsiz sistemler gerçekten çok popüler

  • Ev almak için gerçekten güzel zaman faizsiz fırsatlar bu kadar çokken yatırımlık bile alınabilir

Leave a Comment

16 + fifteen =