Ev Alırken Faiz Ödemek Zorunda Değilsiniz!

Günümüzde birçok konut projesi ve banka konut kredileri ne yazık ki ev sahibi olmak isteyen kişilere yüksek oranlarda faiz uygulamaktadırlar. Bu yüksek faizlerin sonucunda satın alınan gayrimenkul mevcut değerinin çok daha üzerinde bir rakama sahip olunmaktadır. Bu da sınırlı bütçesi olan kişiler için ne yazık ki yaşam standartlarında sınırlamalara ve bütçeden kısmaya neden olur ve birçok ihtiyaç karşılanamaz.

birevim-reklam

Bu duruma karşı bazı özel konut projeleri ve devlet destekli projelerde faiz oranı uygulanmadan herkesin ev sahibi olması amaçlanmaktadır. Konut piyasasını canlandırmak ve herkesin ev sahibi olmasını sağlayan bu faizsiz konut projeleri şunlardır;

Toki konut projeleri; Devlet desteği ile yapılan Toki konutları, toplu konut sektöründe en çok tercih edilen konut projeleridir. Uygun fiyatları ve faizsiz ödeme şekilleri ile isteyen herkes kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Kişilerin bütçesine göre çeşitli ödeme yöntemleri sunan Toki, Bu güne kadar birçok orta gelire sahip kişiyi ev sahibi yapmıştır.

Özel toplu konut projeleri; Toki’den ilham alan ve hem satışlarını arttırıp, hem de insanları ev sahibi yapmayı hedefleyen bazı özel inşaat firmaları ev sahibi olmak isteyen kişilere faizsiz konut seçenekleri sunmaktadır. Belirli bir peşinat ödendikten sonra kalan tutar uzun vadeli olarak aylık taksitlere bölünebilmekte ve kişiler kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Toki konutlarına göre gayrimenkullerin fiyatları biraz daha yüksek olsa da ev seçimi konusunda alternatif olarak değerlendirilebilecek seçenekler arasında yer almaktadır.

– Kooperatif projeleri; Konut kooperatifleri ev sahibi olmak isteyen kişilere uygun ödeme koşulları ve faizsiz rakamları ile ev sahibi olma şansı tanımaktadır. İnşaat başlamadan önce resmi kanallardan yapılan duyurular ile kooperatif seçeneklerine ulaşabilirsiniz. İnşaat başlamadan önce kooperatife katılmak bütçenizde kar etmenizi sağlayacaktır. İnşaatın tamamlanmasına yakın fiyatların artacağı unutulmamalı, mümkünse inşaat başlamadan önce ev sahibi olmak için kooperatife katılınması gerekmektedir.

Bu konut projelerinin dışında da bazı bireysel kişiler ev sahibi olmak isteyen kişilere kolaylıklar ve faizsiz seçenekler sunmaktadır. Ödemelerin bir kaç eşit taksite bölünmesi veya peşin alımlarda fiyatlarda indirim yapılması gibi seçenekler ev sahibi olmak isteyen kişilere sunulmakta ve bütçeye en uygun yöntem belirlenerek anlaşmaya varılmaktadır.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment