Eşyalı Kiralık Daire Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşyalı kiralık dairelerde; bir evde olabilecek bütün eşyalar da olabilmektedir, sadece evin belirli eşyaları da yer alabilmektedir. Evde kiracı olarak oturulduğu süre boyunca bu eşyaların kullanılabilmesi mümkündür. Başkasının eşyasını kullanmak istemeyenler ise; eşyasız daireleri kiralayabilmektedirler. Eşyalı kiralık dairelerin; kiracıların durumlarına göre hem avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır.

birevim

Eşyalı Kiralık Dairelerin Avantajları

Yeni bir eve taşınacak olanların eşyalı kiralık daire tercih etmeleri durumunda elde edecekleri avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • İçinde bulunduğumuz dönemde eşyasız bir evi düzebilmek için harcanması gereken meblağ oldukça fazla olmaktadır. Kiralık daire arayanların ise; taşınma masrafları ile beraber ödemeleri gereken kira tutarına eşya masraflarını eklemeleri durumunda, bütçelerini aşabilecek bir tutar ortaya çıkabilmektedir. Böyle durumlarda eşyalı bir eve taşınmak bireylere çok daha makul gelmektedir. Özellikle de yalnız yaşayanlar veya öğrenciler, eşyalı kiralık daireleri tercih etmektedirler.
  • Eşyalı kiralık daireye ilk taşınacak olanlar oldukça şanslıdırlar. Eşyalar oldukça yeni ve konforlu gelmektedir. Aynı zamanda kendileri dekore etmiş hissine kapılabilmektedirler. Ufak dokunuşlar ile ev içerisinde rahatlıkla oturmaya başlayabilmektedirler.
  • Bazen insanlar işleri dolayısı ile veya keyfi olarak sık aralıklarla taşınmak durumunda kalabilmektedirler. Böyle durumlarda her taşındıklarında eşya masrafı ödememeleri için eşyalı kiralık daireler kendileri için avantaj olmaktadır. Hem taşınma esnasında zarar görebilecek eşyaları da bulunmamaktadır. Taşınma sürecinin gözde en fazla büyültülen nakliye aşamasına da harcama yapılmasına gerek olmamaktadır.
  • Günümüzde stüdyo daireler ve daha az odaya sahip evler daha fazla tercih edilmektedir. Bu minimal yaşama geçiş ise; bir önceki evin eşyalarının daha küçük olan kiralık eve sığmaması şeklinde bir problem yaratabilmektedir. Ancak eşyalı ev tutulması ile bu problem de ortadan kaldırılmaktadır.

Eşyalı Kiralık Dairenin Dezavantajları

Eşyalı bir daire kiralandığında; evin içerisindeki bütün eşyalar kira sözleşmesinde yer almaktadır. Kiracının evden çıkması durumunda, bütün eşyaların eksiksiz bir şekilde evde bırakılması gerekmektedir. Aynı zamanda bu süreçte kiracı oturduğu evi dilediğince dekore edememektedir. Bu da kendisini eve ait hissetmemesine yol açabilmektedir.

birevim

5 Comments

  • Günlük daireler gerçekten çok riskli, hemde bu virüs sürecinde çok dikkat etmeliyiz

  • Kiralık dairelerde çok büyük sorunlar yaşanabiliyor, bence bu süreçte hijyen sebebiyle gidilmemeli

  • Kiralık dairelerde ben emniyete bildirilmesini istiyorum genelde, çünkü öbür türlü resmi olmuyor diyorlar doğru mu?

  • Eşyalı kiralık dairelerde ben hijyene çok önem veriyorum ama güzel hususlara önem vermişsiniz 🙂

Leave a Comment

ten − nine =