Engelliye Ev Müjdesi! Engelli Kampanyaları

Barınmak insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Bundan dolayı hem devlete bağlı olan firmalar hem de özel olarak çalışmalarını yürüten firmalar farklı kampanyalar yapmaktadır. Oluşturulan kampanyalar neticesinde faiz ödemelerinden uzak, peşinat istemi olmadan ev satın alınabilmesi mümkün hale gelmektedir. Üstelik bu kampanyalar engelliye ev müjdesi de vermektedir. Çünkü günümüze oluşturulan projelerde dairelerin belli bir yüzdesi engelli vatandaşlar için ayrılmaktadır.

birevim

Ev Almak İsteyen Engelliler İçin Kolaylıklar

İnsanlar doğdukları andan itibaren ya da sonraki zamanlarda farklı engellerle yaşamak zorunda kalabilmektedir. Farklı engeller ise farklı yaşam standartlarının edinimini zorunlu hale getirmektedir. Engellilere özel ev kampanyaları tasarımları sayesinde yaşamlarda bir kolaylık elde edilmesini amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra artık kira masrafı olmayacak olan engelli bireyler, tedavileri ya da yaşam standartlarını yükseltebilmek için ekstra harcamalar yapabilmektedir. Bundan ötürü engelli vatandaşların ev sahibi olabilmelerine maksimum derecede özen gösterildiği bilinmektedir.

Engellilerin Kampanya Katılım Şartları Nelerdir?

Engelli kampanyaları katılım şartları firmadan firmaya değişim gösterebilmektedir. Ancak firmaların ortak olarak talep ettikleri şartlar da yok değildir. Özellikle engelin oranı kampanya katılımlarında önem arz etmektedir. Engelli vatandaşlardan istenen belgeler arasında tam teşekküllü bir hastaneden heyet raporu alınmak zorundadır. Heyet raporuna göre bireylerin en az %40 oranında özürlü olduğunun belirtilmiş olması gerekmektedir. Buna ek olarak firmalar Özürlüler İdaresi’nden dağıtımı yapılan kimlik kartı kopyasını da talep edebilmektedir.

Engellikler İçin Ev Alımlarındaki Kampanyaların Özellikleri

Yüksek faiz oranları ya da peşinat ödemelerinden uzak olarak engellilere ev müjdesi veren kampanyaların ortak özellikleri vardır. Kampanyalardan sadece engelli bireyler yararlanmamaktadır. Bu kampanyalar engelli bireylerin birinci dereceden yakınları için de geçerli olmaktadır. Eşler, kardeşler ya da anne baba gibi yakınlardan oluşan kişiler detaylı bilgilendirme için ilgilendikleri firma ile iletişime geçmelidir. Bunun yanı sıra bina yapımlarındaki engelli kontenjanları öncesinden belirlenmektedir. Taleplerin yoğun olması neticesinde ise seçimler kura gibi değişim yöntemler ile yapılmaktadır. Özellikle devlet elinde olan konut projelerinde kura en bilinen seçim sistemlerinden olduğu için birden çok projeye kayıt yaptırılmalıdır.

birevim

Leave a Comment

18 + eighteen =