En Uygun Ev Alım Sistemi Hangisi?

Banka faizi ile alınan krediler, çok kolay alınıyor olabilir. Herkese rahatlıkla kredi vermektedirler. Ancak ödenecek miktarı, ödeme süresi, taksit sayısı, yaptırımlar, cezalar ve daha birçok önemli nokta, dikkate alınmalıdır. Banka kredisi ile aldığınız ev için iki kat para ödüyorsunuz. Üstelik banka evin % 75’i için kredi veriyor. Taksitlendirmede belirli tercihleri değerlendirebiliyorsunuz. Taksit ödemelerinin gecikmesi faizin işlemesi anlamına gelir. Ödemeler yapılamadığı zaman ise, verilen paralar ve ev bankaya kalıyor.

Peşin Alım

Bu sistemde parası olan konuşuyor. Parası olan kişiler, peşin almada bir sorun yaşamıyor. Hatta çok daha hesaplı alabiliyor. Yaşadığımız coğrafyada çoğunluk asgari ücretle geçinen insanlardan oluşmaktadır. Bu nedenle taksitli ev sahibi olma şartından başka bir şart onlar için geçerli olmamaktadır.

Toki Projeleri

Toki projeleri, toki konut projeleri adıyla yetimlere, yoksullara, engellilere ve emeklilere özel projeler sunmaktadır. Faizsiz kredi seçenekleri ile toki belirli bir kesim için uygun ödeme koşulları sunmaktadır. Ancak faizsiz bir projenin faizsiz olduğunu anlamak için, faizin ne olduğunu bilmemiz gerekir.

Faizsiz Sistemle Çalışan Kurumlar

Faiz, 100 liralık borç paranın net 115 lira olarak geri alınmasıdır. Aracılık ve kar payı uygulamaları, faiz değildir. Ticarette aracılık ve alım-satım vardır. Ancak faizde emek ve hizmet yoktur. Alım-satım yoktur. Bu nedenle faizi iyi bilmeliyiz. Bazı kurumlar ev alım satımında hizmet bedeli almaktadır. Faizsiz konut projeleri çalışmalarına imza atan bu kurumlar, size sadece evin ücretini ödetmektedirler. Kar payı ile çalışan kurumlar ise, evi sizin yerinize satın almaktadırlar.

Bu satın alma işleminden sonra, evi size taksitle satmaktadır. İmece usulü ile çalışan kurumlar, ev taksitlerini önden alıyorlar. Belirli tarihlerde çekilişler yapılıyor ve ev çıktığı zaman kira öder gibi ev taksitlerini ödemeye devam ediyorsunuz. Banka kredisi ile dünyanın borcu altına girmeden, huzursuzluk kaynağı olan faize bulaşmadan ev sahibi olmak için ucuz konut projeleri çalışmalarını takip etmek yerinde olur. Bu kurumlar, peşinatsız ve senetle ödeme gibi ödeme şekilleri sunmaktadır. Bu ödeme şekilleri, günümüz şartlarında oldukça rağbet görmeye başlamıştır. Faizsiz sistemle ev almak için faizin ne olduğu bilinmelidir.