Devlet Destekli Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli ev kredisi nasıl alınır; TOKİ bu konuda akla gelen ilk fırsatlardandır. Ev sahibi olmak isteyen fakat bunun için yeterli birikme sahip olmayan kişiler için TOKİ adeta bir kurtarıcı oluyor. Kısa sürede kuralara katılım sağlayarak erişim adımını tamamlayabilirsiniz. Kuralara katılım için başvuru koşullarına uygun olmanız gerekiyor. Bu şartların başında ev sahibi olmamak geliyor. Hali hazırda ev sahibi olan kişilerin yeniden TOKİ ev sahibi yapma programlarına katılması mümkün olmayacaktır. Başvuru aşamasının sonrasında bir yatırım talep edilecektir. Bu yatırım tutarı 500 lira gibi makul bir fiyattır. Yatırımın yapılması ile beraber başvuru kesinleşmiş olur. Başvuru sonrası yatırdığınız tutar, eğer çekilişte adınız çıkmaz ise size iade edilecektir. Bu şekilde başvuru yapmak ile alakalı herhangi bir maddi kaybınız olmayacak!

birevim

TOKİ Avantajları Nelerdir?

Faizsiz konut projeleri kapsamında en temel avantajların başında kesinlikle taksitle ev sahibi olmak gelmektedir. taksitle adeta kira öder gibi ev sahibi olma imkanını elde edeceksiniz. TOKİ ödeme ücretleri oldukça makul fiyattadır. Projeler kapsamında dilerseniz daha küçük daireleri seçerek ödeme tutarınızı daha da düşük bir hale getirebilirsiniz. 2+1 ve 3+1 seçenekler mevcuttur. Bazı konut projelerinde stüdyo dairelere de 41 dairelere de yer verilmektedir. Projede sunulan hangi alternatif sizin için daha makulse onu seçerek başvuruda bulunma hakkınız vardır. Başvurduğunuz TOKİ şehrinde en az 5 yıl oturma koşulu da aranmaktadır. Hiç ikamet etmediğiniz bir şehirdeki toplu konut başvurularına katılım hakkınız olmayacaktır.

Faizsiz Konut Satın Almak Artık Çok Kolay!

Faizsiz konut projeleri kapsamında incelemeler yağılırken özellikle TOKİ projelerine hız kazandırıldığı görülmektedir. TOKİ projeleri aracılığı ile orta ve düşük bütçeli kişilerin ev sahibi olması bir hayal olmaktan çıkacak! Konut satın alım aşamasında memnun kalmazsanız TOKİ proje evlerini satışa çıkarabilirsiniz. Bu tür durumlarda aylık taksitleri ile beraber sistem satışa sunulmaktadır.

Faizsiz konut projeleri satın alan kişiler konutu borçları ile beraber devredebilir. Bu devir adımlarının kanuni hiçbir boşluk bırakılmadan tamamlanması gerekir. Aksi takdirde evin haklarının devri ile alakalı sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Konut projeleri arasından seçim yaparken daha kullanışlı daireler tercih edilmeli ve deprem dayanıklılığının yüksek olup olmadığı da muhakkak incelenmelidir. TOKİ projelerinde genel olarak deprem dayanıklılıkları yüksek ve prosedürlere uygundur.

Finansman Kuruluşlarına Bir Göz Atın

TOKİ kapsamında satışa sunulan konutlarda size sıra bir türlü gelmiyorsa finansman kuruluşlarında da şansınızı deneme hakkınız vardır. Bu finansman kuruluşlarında aylık biçimde yapmış olduğunuz tasarruflar üzerinden uzun vadede net bir yatırım yapma ve yatırımlarınızı da konut satın alımında değerlendirme imkanını elde edeceksiniz. Yapılan son kontrollerin hemen akabinde bu firmaların denetlemeleri BDDK tarafından yapılmasına karar verilmiştir. Ayrıca BDDK bu firmalardan ek tedbirler almasını da talep edebilir.

birevim

Leave a Comment

eighteen − 4 =