Dask Sorgulama ve Dask Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?

Dask, yapılarda zorunlu deprem sigortası olarak bilinmektedir. Ülkemizde yaşanan maddi kayıplı depremlerde bu sigorta sayesinde kayıplar mümkün olduğu kadar aşağı rakamlara çekilebilmektedir. Çünkü deprem sigortası aracılığı ile bireylerin poliçelerinde yer alan rakamlar çerçevesinde maddi zararlar firmalar tarafından giderilmektedir. Böylelikle depremin etkileri oldukça alt seviyelerden hissedilmektedir.

birevim

Binalarda Dask ve Önemi

Günümüzde inşa edilen her konutta ya da her işyerinde Dask zorunlu deprem sigortası olmak zorundadır. Özellikle büyük depremlerden sonra bu sigortanın önem derecesi artırmıştır. Üstelik sigorta binaların dayanıklılığı konusunda da fikir sahibi olunmasını sağlamaktadır. Ayrıca sigortası olan yapılar deprem neticesindeki infilak, yangın ya da tsunami gibi maddi zararlara karşın kendilerini koruyabilmektedir. Düzenlenen yeni yasalara göre zorunlu deprem sigortası olmayan yapılara herhangi bir su, elektrik ya da doğalgaz abonmanlığı da verilmemektedir. Abonmanlıkların verilmemesi de Dask önemini artıran etmenlerin önemlilerinden biri olarak gösterilmektedir.

Dask Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Dask sorgulamaları için işlemler son yıllarda gelişen teknolojik imkânlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bilindiği üzere günümüzde bireysel ya da kurumsal olarak pek çok işlem online sistemler üzerinden yapılmaktadır. Dask sorgulama işlemleri de online olarak yapılabilen işlemler arasında yerini almıştır. Buna karşın halen farklı sigorta kurumlarına başvuruda bulunarak sorgulamaların tamamlatılması mümkündür. Kişiler, bu alanda verecekleri kararlarda bireysel tercihlerine göre hareket edebilmektedir.

Dask Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?

Dask sorgulamalarının yapılabilmesi ya da binalardaki abonmanlık işlemleri için artık poliçe numaralarına da ihtiyaç bulunmaktadır. Peki, Dask poliçe numarası nereden öğrenilir? Bu sorunun iki farklı yanıtı bulunmaktadır. Bilindiği üzere her birey yeni yapılmış yapılarda ikamet etmemektedir. Bu da poliçe numaralarının binaların önceki sahiplerinden temin edilebilmesini mümkün kılmaktadır. Çünkü poliçe numaraları değişkenlik gibi bir özelliğe sahip değillerdir. Ayrıca poliçe numaralarının öğrenilebilmesi için 125 numaralı bir hat da kullanıma sunulmuştur. Dask destek hattı olarak da bilinen bu numara, bireylere gerekli olan yönlendirmeleri yapmaktadır. Yönlendirmeler çerçevesinde TC Kimlik No gibi istemlerin yerine getirilmesiyle Dask poliçe numaraları kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

birevim

Leave a Comment

four + seven =