Aydın Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Birevim ismini mutlaka duymuşsunuzdur! 2021 yılında olduğumuz şu günlerde pandemi ve beraberindeki ekonomik şartların ağırlaşması neticesinde insanlar ev alma fikirlerini ertelemek zorunda kalıyorlar. Ancak, şartlarınız uygun olmasa dahi Birevim sayesinde ev alabilirsiniz. 2016 yılından bu yana resmi olarak hizmet verse de otuz yıla dayanan sermayesiyle dikkat çeken Birevim sayesinde siz de Aydın kredisiz ve taksitle ev alma fırsatına erişebilirsiniz.

birevim

Birevim Hangi Avantajları Vaat Ediyor?

Birevim’e katılmak için öncelikli olarak hangi evi satın almak istediğinizi belirlemelisiniz. Satın almak istediğiniz ev noktasında önünüzde herhangi bir kısıtlama yok! Türkiye’nin her yerinde ev satın alabilirsiniz. Bir başka deyişle, Aydın’da yaşıyor olsanız dahi farklı bir şehirden ev alabilirsiniz. Hangi evi almak istediğinizi belirledikten sonra ev için gerekli olan finansman tutarını da otomatik olarak belirlemiş olacaksınız. Toplam tasarruf tutarını biliyor olmanız; Birevim sistemine katılmanız için atmanız gereken ilk adım!

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

İkinci adımda aylık en fazla ne kadar taksit ödeyebileceğinize karar vermelisiniz. Birevim’in en büyük avantajlarından birisi size bu konuda herhangi bir zorlama yapmıyor olması! Konut kredisi aldığınız takdirde aylık ödeyeceğiniz taksit tutarları belirlenirken kredi faiz oranlarına bakılır. Bir başka deyişle, aylık ne kadar ödeyeceğiniz tamamen banka tarafından belirlenir. Ancak, Birevim’de ise ödemek istediğiniz tutara tamamen siz karar verirsiniz. Serbest tasarruf planı dışında istediğiniz takdirde sıra tespitli tasarruf planına da katılabilirsiniz. Birevim’in size birden çok tasarruf planı sunduğunu söylemeliyiz. Kaç kişilik tasarruf grubuna katılacağınız ile beraber aslında vade sürenizi de belirlemiş olursunuz. Bu noktadan sonra, noter huzurunda yapılan çekilişlerle evinizi ne zaman teslim alacağınız belirlenir. Tüm tasarruflarınızı eksiksiz olarak yaptığınız takdirde belirlenen tarihte evinize sahip olursunuz.

Birevim Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Nedir?

Birevim’de en çok tercih edilen tasarruf planlarından birisi de sıra tespitli tasarruf yöntemidir. Bu yöntem ile evinize en avantajlı şekilde sahip olursunuz. Yüksek faiz ödemelerinin yanı sıra ek ve sürpriz ödemelerin olmadığını ifade etmeliyiz. Ayrıca, peşinat ödeme zorunluluğu da bulunmaz.

Sıra tespitli tasarruf yöntemi ile evinize beklenenden çok daha kısa sürede erişmeniz mümkün olur. Ortak bir tasarruf modelinde bir araya gelen tüketiciler hep birlikte tasarruf yapmaya başlarlar. Her birisinin aynı amaca sahip olduğunu söyleyebileceğimiz bu kişilerin sisteme katıldıkları ilk andan itibaren sırayla ev sahibi olması mümkündür. Birevim; herkesin bütçesine hitap eden tasarruf grupları ile hizmet sunuyor. 26 kişilikten başlayarak 310 kişiliğe kadar uzanan gruplar sayesinde dar, orta ve yüksek gelirli vatandaşların Birevim’den faydalanması söz konusu oluyor.

Birevim; peşinatsız ev sahibi olmayı mümkün kılsa da istediğiniz takdirde peşinat ödeyebilirsiniz. Bu sayede, ödemeleriniz beklediğiniz tarihten çok önce biter. Buna ek olarak, sıra tespitli yöntem ile evinizi aldıktan sonra isteğe bağlı olarak ek veya ara ödeme de yapabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

three × one =