Ağrı Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Ev almak isteyenler için şartların pek uygun olmadığı herkes tarafından biliniyor. Pandemi süreciyle beraber konut fiyatlarının artması; ev almayı düşünen tüketicilerin elini kolunu bağlamış durumda! Buna ek olarak, bankaların sunmuş olduğu kredi faiz oranlarının da her geçen gün yükseldiğini ifade etmek gerekir. Ağrı kredisiz ve taksitle ev alma gibi bir düşünceniz varsa Birevim ile tanışmalısınız.

birevim

Birevim Hakkında Merak Edilenler!

Birevim; dünyanın başka hiçbir yerinde rastlayamayacağınız birlikte tasarruf finansı yöntemiyle insanların başta ev olmak üzere araba ve işyeri sahibi olmasını sağlayan bir kuruluştur. Bir başka deyişle, ev sahibi olmak için gerekli olan finansman tutarına en kısa sürede ulaşmanıza imkan verir. Birevim sistemi ile borçlanmak yerine küçük tasarruflarla ev sahibi olmanın tadını çıkarırsınız. Sürdürülebilir tasarruf finansı kapsamında Türkiye şartları için ideal sürelerde, uygun maliyetlerle ve her tüketicinin bütçesine uygun olacak şekilde ev almanın ancak Birevim sayesinde mümkün olacağını ifade etmeliyiz.

Birlikte tasarruf finansı; Birevim’in çalışma sistemini özetler. Bireysel tasarrufların bir araya getirilmesi sayesinde bir kaynak yaratılır. Bu kaynağın insanların yararına olacak şekilde yönetilmesi sağlanır. Bir başka deyişle, bireysel birikimlerin diğer birikimlerle etkileşime girmesiyle beraber ekonomiye kazandırıldığını ifade edebiliriz. Birevim’den faydalanmak için ekstra bir şart yok! 18 yaşından büyük olan herkes Birevim sistemine dahil olabilir.

Birevim Tasarruf Planları Nelerdir?

Birevim sayesinde ev başta olmak üzere araba ve işyeri gibi ihtiyaçlarınız için gerekli olan finansman tutarını elde edebilirsiniz. Peki, nasıl?

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Birevim; tasarruf planları sayesinde tüketicilerin maddi şartlarını zorlamadan ev sahibi olmasını sağlayan bir sistemdir. Dört farklı tasarruf planı olduğundan bahsetmeliyiz. Serbest tasarruf planının yanı sıra sıra tespitli tasarruf planı, sıra tespitli büyüyen tasarruf planı, sıra tespitli konut değer endeksli tasarruf planı gibi seçeneklerin olduğunu ifade etmeliyiz.

Serbest tasarruf planı sayesinde tahmin edebileceğiniz üzere konut ihtiyacınız için gerekli olan taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Buna ek olarak, istediğiniz takdirde peşinat ödemeniz de mümkün! Organizasyon bedelinin yanı sıra peşinat ödemeyi tercih ettiğiniz takdirde evinizin taksitlerinin daha kısa sürede bitmesini sağlarsınız. Fakat, peşinat ödemek zorunda değilsiniz. Peşinatsız sistemde de bütçenize uygun bir plan yaparak toplam taksit vadenizi kısa sürede bitirme şansına sahip olabilirsiniz.

Sıra tespitli tasarruf planı ile evinizi belirlenen teslim tarihinden önce teslim alma şansına erişirsiniz. Bir başka deyişle, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarına göre dahil olduğunuz tasarruf grubu için belirlenen son teslimat tarihinden önce noter huzurunda yapılan sıra tespiti ile evinize sahip olabilirsiniz.

Sıra tespitli büyüyen tasarruf planı ile toplam tasarruf planınızı enflasyona karşı korumuş olursunuz. Sıra tespitli konut değer endeksli tasarruf planı ise Merkez Bankası tarafından yayımlanan konut değer endeksine göre işleyen bir sistemdir.

birevim

Leave a Comment

twenty − ten =